Výtvarný obor

Žáci jsou rozděleni do přípravného oddělení a do prvního a druhého stupně výuky. Věková hranice se pohybuje od 6ti až do 19ti let.

Děti se seznámí s jednotlivými výtvarnými technikami například s kresbou, malbou, grafikou, keramikou, provádějí různé dekorativní činnosti, objektové prostorové práce atd.

Ve škole pracuje 9 tříd. Žáci během roku vystavují v Městské knihovně Slavoj ve Dvoře Králové nad Labem a zúčastňují se různých soutěží, ale největší pozornost věnují vystavování ve vlastní školní galerii Otto Gutfreunda, kde mají zároveň možnost seznámit se i s profesionálními výtvarnými uměleckými díly.

Výše příspěvku na jedno pololetí
  • Výtvarný obor – 180 Kč měsíčně (platí se pololetně 900 Kč)
Členění studia
  • Přípravné studium
  • První stupeň základního studia
  • Druhý stupeň základního studia
Archiv novinek
Zvíře není věc
20. 9. 2018
Dne 20. 9. 2018 proběhlo v naší zoologické zahradě slavnostní předávání cen ve výtvarné soutěži “Zvíře není věc“. Vybrané a vyhodnocené obrázky byly vystaveny v galerii Tengenenge, kde děti spolu s rodiči a porotou strávily příjemné odpoledne. Za ZUŠ Dvůr Králové byli ohodnoceni:
Ondřej Holan – I. kategorie, 3. místo
Barbora Heřmanová – III. kategorie, 2. místo
Andrea Haková – IV. kategorie, 2. místo
Cena poroty – „Mikroorganismy“ - keramika, Štěpán Karban – cena starosty města.
Výstava věnných měst 2018
21. 9. 2018
7. září proběhlo předávání výtvarných prací soutěže věnných měst 2018. Naše základní umělecká škola obdržela cenu poroty za soubor keramických výrobků s motivy města. Práce jsou vystaveny na základní umělecké škole ve Vysokém Mýtě do 30. 9. 2018. Vernisáž se stala příjemným setkáním malých umělců a pedagogů ostatních uměleckých škol. Vernisáže se zúčastnila paní uč. Černá, pan učitel Holan a za město paní Zívrová. Více na vennamesta.cz.
MENART 2018
19. 9. 2018
Za výtvarný obor se úspěšně zúčastnil stipendijního programu (pod záštitou Magdaleny Kožené) žák Štěpán Karban, který byl vybrán naší školou a následně výtvarníkem Milanem Cajsem pro další spolupráci. První setkání žáka a pedagoga Jiřího Holana proběhlo v Kroměříži a bude pokračovat na Vysoké umělecko-průmyslové škole v Praze. Kroměříž se tak stala setkáním umělců a žáků, kteří tři dny pracovali na vlastním projektu pod vedením vybraného výtvarníka. Milan Cajs tak pomáhal s projektem, radil a byl nápomocný v mnoha otázkách a postupech. Cílem programu je rozvoj a směřování talentovaných dětí vedených zkušeným výtvarníkem či hudebníkem. Podrobnosti na menart.cz.
Učební prostory