Výtvarný obor

Žáci jsou rozděleni do přípravného oddělení a do prvního a druhého stupně výuky. Věková hranice se pohybuje od 6ti až do 19ti let.

Děti se seznámí s jednotlivými výtvarnými technikami například s kresbou, malbou, grafikou, keramikou, provádějí různé dekorativní činnosti, objektové prostorové práce atd.

Ve škole pracuje 9 tříd. Žáci během roku vystavují v Městské knihovně Slavoj ve Dvoře Králové nad Labem a zúčastňují se různých soutěží, ale největší pozornost věnují vystavování ve vlastní školní galerii Otto Gutfreunda, kde mají zároveň možnost seznámit se i s profesionálními výtvarnými uměleckými díly.

Členění studia
  • Přípravné studium
  • První stupeň základního studia
  • Druhý stupeň základního studia
Dokumenty k oboru
Archiv novinek
Výlet výtvarného oddělení do Letohradu
13. 10. 2018
V sobotu 13. října proběhl výlet výtvarného oddělení do Letohradu – muzea řemesel a na zámek Doudleby. Počasí moc přálo a po delší cestě jsme dorazili na první zastávku. Muzeum řemesel se tak stalo místem, kde jsme mohli vidět ukázku velkého množství dnes již zapomenutých řemesel. Vše se tak stalo inspirací k našemu letošnímu tématu „Za starých časů“. Komplex byl opravdu rozlehlý a na konec jsme byli rádi za prohlídku „jen“ jedné prohlídkové trasy. Následoval zámek Doudleby s velice příjemnou, sdílnou paní průvodkyní a nádhernými prostory. Děti zde mohly poprvé nakreslit i něco z místní scenérie. Jako bonus se nám stala prohlídka přilehlého přírodovědného muzea s množstvím sbírek brouků, motýlů, mořských korýšů atd. Kdo neměl dost, využil „babiččina dvorečku“ a osobně se mohl seznámit s živými tvory jako jsou kozy, koně, králíci, husy a mnoho dalších. Pro nás pro všechny to byl moc příjemný den. Tak snad zase někdy příště.
Zvíře není věc
20. 9. 2018
Dne 20. 9. 2018 proběhlo v naší zoologické zahradě slavnostní předávání cen ve výtvarné soutěži “Zvíře není věc“. Vybrané a vyhodnocené obrázky byly vystaveny v galerii Tengenenge, kde děti spolu s rodiči a porotou strávily příjemné odpoledne. Za ZUŠ Dvůr Králové byli ohodnoceni:
Ondřej Holan – I. kategorie, 3. místo
Barbora Heřmanová – III. kategorie, 2. místo
Andrea Haková – IV. kategorie, 2. místo
Cena poroty – „Mikroorganismy“ - keramika, Štěpán Karban – cena starosty města.
Výstava věnných měst 2018
21. 9. 2018
7. září proběhlo předávání výtvarných prací soutěže věnných měst 2018. Naše základní umělecká škola obdržela cenu poroty za soubor keramických výrobků s motivy města. Práce jsou vystaveny na základní umělecké škole ve Vysokém Mýtě do 30. 9. 2018. Vernisáž se stala příjemným setkáním malých umělců a pedagogů ostatních uměleckých škol. Vernisáže se zúčastnila paní uč. Černá, pan učitel Holan a za město paní Zívrová. Více na vennamesta.cz.
MENART 2018
19. 9. 2018
Za výtvarný obor se úspěšně zúčastnil stipendijního programu (pod záštitou Magdaleny Kožené) žák Štěpán Karban, který byl vybrán naší školou a následně výtvarníkem Milanem Cajsem pro další spolupráci. První setkání žáka a pedagoga Jiřího Holana proběhlo v Kroměříži a bude pokračovat na Vysoké umělecko-průmyslové škole v Praze. Kroměříž se tak stala setkáním umělců a žáků, kteří tři dny pracovali na vlastním projektu pod vedením vybraného výtvarníka. Milan Cajs tak pomáhal s projektem, radil a byl nápomocný v mnoha otázkách a postupech. Cílem programu je rozvoj a směřování talentovaných dětí vedených zkušeným výtvarníkem či hudebníkem. Podrobnosti na menart.cz.
Učební prostory