Zaměstnanci

Vedení školy
  • Vladimíra Matušková, DiS. – ředitelka školy
    Vladimíra Matušková

    499 318 302
    603 186 263
    matuskova@zusdk.cz

    Narodila se v Kolíně. Vystudovala státní konzervatoř v Praze a poté působila jako hráčka na lesní roh v Karlovarském symfonickém orchestru.

    Od roku 1988 se věnuje pedagogické práci. Nejprve to bylo na ZUŠ v rodném městě v Kolíně, dalším rokem na ZŠ v Praze a poté v ZUŠ Jičín.

    Od roku 2001 vyučuje na zdejší ZUŠ.

  • Jaroslava Beková, DiS. - zástupkyně ředitelky
    Jaroslava Beková

    499 318 314
    605 733 854
    bekova@zusdk.cz

    Narozena 15. 6. 1988. 2003–2009 Konzervatoř Duncan Centre v Praze (2007 – maturita, 2009 – absolutorium).

    Od roku 2007 byla zapojena do projektu, který byl součástí k výročí skladatele Bohuslava Martinů. Byl to umělecký projekt, který spočíval ve společné práci profesionálních tanečníků, studentů tanečního oboru a dětí bez tanečního školení. Spojoval soudobý tanec s živou orchestrální hudbou Pražské komorní filharmonie a sborovou interpretaci Bambini di Praga. Toto představení mělo svou premiéru a zároveň derniéru ve dnech 14. a 15. června 2009 v Kongresovém centru v Praze.

Hudební obor
  • Bc. Dominik Adámek - hra na trubku
    Dominik Adámek

    499 318 307 - pondělí a středa
    499 318 308 - úterý
    adamek@zusdk.cz

    Narozen 10. 12. 1993 v Chrudimi. Na ZUŠ v Hlinsku absolvoval hru na zobcovou flétnu a trubku. V roce 2013 maturoval na konzervatoři Pavla Josefa Vejvanovského v Kroměříži pod vedením MgA. Vladimíra Češka v oboru hra na trubku. V roce 2018 ukončil bakalářské studium na Univerzitě Hradec Králové v oborech Hudební kultura a Základy techniky. Od roku 2019 studuje navazující magisterský program. Učí paralelně na ZUŠ Skuteč a ZUŠ Luže.

  • Stanislav Bihari, DiS. - violoncello, EKN
    Stanislav Bihari

    499 318 309 - pondělí, úterý
    bihari@zusdk.cz

    Narodil se 14. 9. 1990 v Broumově. Vystudoval státní konzervatoř Pardubice pod vedením Mgr. Josefa Krečmera. Mezi jeho cíle patří ukázat studentům, že i vážná hudba může být krásná, a dále vést studenty k samostatnosti a k hudbě.

  • MgA. Sabina Břeská - klavír, EKN
    Sabina Břeská

    499 318 312 - pátek
    breska@zusdk.cz

    Od šesti let navštěvovala ZUŠ v Jaroměři, kde se učila hře na klavír ve třídě paní učitelky Jaroslavy Gaberové. Potom studovala hru na klavír na konzervatoři v Pardubicích pod vedením Mgr. Jany Mičulkové. V posledním ročníku konzervatoře byla přijata na Fakultu umění Ostravské univerzity v Ostravě, kde studovala hru na klavír pod vedením Mgr. Moniky Tugendliebové.

    Během studií na vysoké škole absolvovala roční studijní stáž v Litvě na univerzitě v Klaipedě. Studovala tam hru na klavír u paní profesorky Ireny Pečiuriene. Po dvou letech se tam vrátila ještě na roční pracovní stáž a pracovala jako korepetitorka. Od roku 2009 pracuje jako učitelka hry na klavír na ZUŠ Universum v Brně a od roku 2022 pravidelně navštěvuje Klavírní soboty na brněnské konzervatoři.

  • Libuše Flečková, DiS. – klavír
    Libuše Flečková

    499 318 311 - úterý
    499 318 317 - pátek
    fleckova@zusdk.cz

    Narozena 12. 6. 1955. V roce 1979 absolvovala Konzervatoř v Brně, hlavní obor hru na klavír, 2. obor hra cembalo. Dvouleté studium v Metodickém centru při Hudební fakultě JAMU (1994–1996). Dále absolvovala další vzdělávací programy a doplňovací kurzy.

    Vyučovala v LŠU v Hořicích v Podkrkonoší (1979–1986). Od roku 1986 vyučuje na ZUŠ ve Dvoře Králové nad Labem. Aktivně se účastnila na koncertech žáků i pedagogů, vernisážích apod. především klavírním doprovodem.

    Její výuka je zaměřována na praktické dovednosti potřebné k pozdějšímu aktivnímu muzicírování – značný prostor věnuje hře podle sluchu, hře z listu, čtyřruční hře, klavírním doprovodům, k přípravě i hře v komorním souboru. Věnuje se přípravě žáků k příjímacím zkouškám na SŠ a VŠ pedagogického směru.

  • Mgr. Václava Hájková - rodičovská dovolená
    Mgr. Václava Hájková

    Pochází z Červeného Kostelce, kde chodila na housle a violu k Jiřímu Kábrtovi. Se zpěvem začínala na ZUŠ Hronov u Zuzany Meierové. Po absolvování Jiráskova gymnázia v Náchodě a po příchodu na vysokou školu do Prahy ji pěvecky vedl sólista Opery Národního divadla Jiří Hruška, od kterého byl už jen krůček ke studiu na teplické konzervatoři u sólisty Opery Národního divadla Romana Vocela. Vedle klasického zpěvu studuje na Pedagogické fakultě UK v Praze hru na violu s hudební výchovou. Nejprve začala ve třídě Prof. Jiřího Tomáška a nyní pokračuje pod vedením Gabriely Kubátové.

    V roce 2019 vyhrála Mezinárodní pěveckou soutěž Mikuláše Moyzese MOYZESIANA ve slovenském Prešově, kde získala titul „laureát soutěže“ a cenu rektora Prešovské univerzity. Je absolventkou několika mistrovských kurzů, mimo jiné u slavné operní pěvkyně Gabriely Beňačkové nebo mistrovských kurzů komorní hry pod vedením Janáčkova kvarteta „Novoměstské Slunohraní“. Působí jako sólistka i jako členka v mnoha orchestrech a pěveckých uskupeních v Praze i v regionu (např. Novoměstská filharmonie, Smíchovská komorní filharmonie, Bohemiachor, Sbor Notre Dame Praha, Collegium paedagogicum Praha, Svatojakubský chrámový sbor a orchestr Červený Kostelec, Štěpánovo kvarteto aj.).

    Od roku 2020 vyučuje na ZUŠ ve Dvoře Králové a  ZUŠ Rtyně v Podkrkonoší.

  • Bc. Pavel Hučík - kontrabas, basová kytara
    Pavel Hučík

    499 318 304 - pátek
    hucik@zusdk.cz

    Vystudoval v Praze Konzervatoř Jana Deyla pro zrakově postižené, obory hra na akordeon a hra na kontrabas. V ZUŠ Dvůr Králové vyučuje hru na kontrabas a basovou kytaru. V jeho dalším působišti, ZUŠ Jičín, učí hře na akordeon a EKN. Působil v kapele Black Jack v Hostinném.

  • Simona Hučíková, DiS. - klarinet, saxofon, zobcová flétna
    Simona Hučíková

    499 318 315 - pondělí, úterý, čtvrtek
    hucikova@zusdk.cz

    Narodila se 26. května 1976 ve Dvoře Králové nad Labem. Ve zdejší ZUŠ se učila hře na akordeon u p. uč. J. Prouzy. V roce 1996 absolvovala Pardubickou konzervatoři u p. prof. E. Andrýsové ve hře na akordeon. Dále v roce 2011 absolvovala Pardubickou konzervatoř u MgA. Z. Seidla ve hře na klarinet a v roce 2019 absolvovala Pardubickou konzervatoř u MgA. D. Marišlera ve hře na saxofon.

    Zúčastnila se aktivně několika významných kurzů, např.: ve hře na akordeon (mezinárodní akordeonový kurz v Bratislavě), ve hře na saxofon (mezinárodní interpretační kurzy na univerzitě v Ostravě, výuka u francouzského saxofonisty Phillippa Portejoia, Letní jazzové dílny Karla Velebného ve Frýdlantě).

    23 let učila na ZUŠ v Hostinném. Velmi ráda vytvářela a vytváří projekty s propojením hudba, malba a tanec. Jeden z projektů byl vytvořen a poprvé zrealizován 5. 4. 2012 v Kulturním centru UFFO Trutnov na téma argentinské ho skladatele ASTORA PIAZZOLLY. Další z projektů např. IRSKÁ či KUBÁNSKÁ hudba.

    S velikou chutí učí komorní či souborovou hru a také ráda experimentuje s neobvyklou kombinací nástrojů atd.

    S žáky jezdí každým rokem na Konzervatoř v Pardubicích (Dny otevřených dveří). Velmi ráda spolupracuje se saxofonovým kvartetem Bohemia Saxophone Quartet. V současné době vede saxofonové kvarteto Saxy Baby (Band). V průběhu 20-ti let se její žáci zúčastňují celostátních i jiných soutěží (Litvínovské dřevohraní, Vidnava) - jak v komorní hře, tak i sólové v oboru ve hře na akordeon, klarinet, saxofon. Pravidelně si žáci odnáší většinu prvních či druhých míst. V současné době také vyučuje na ZUŠ Karla Halíře ve Vrchlabí.

  • Bc. Marek Iglo – klavír
    Marek Iglo

    499 318 308 - pondělí, středa, čtvrtek, pátek
    iglo@zusdk.cz

    Narozen 7. 2. 1968. Absolvoval Pražskou konzervatoř v oboru klavír u prof. Evy Boguninové, skladba u I. Hurníka a B. Řehoře; a obor Učitelství pro ZUŠ na Pedagogické fakultě v Hradci Králové.

    Píše instruktivní skladby, např. klavírní cyklus Jemné domácí polévky (vydáno u Musica viva Cheb), dále Toward The Goal! (40 drobných etud pro klavír, vydáno u Alliance Publications, Inc, USA), Variace na moravskou lidovou píseň pro violoncello a klavír aj.

    Marek Iglo napsal také hudbu k dětským představením pro LDO a k tanečním výstupům pro TO a aranžuje skladby pro různé školní soubory.

    Ke konci roku 2004 získal 2. místo v celostátní skladatelské soutěži v rámci VI. mezinárodního festivalu cimbálu pořádaného ve Valašském Meziříčí za skladbu Divertimento pro cimbál, smyčcový orchestr a tympány.

    Ve výuce používá vedle tradičních klasických cvičení a skladbiček od začátku i materiály z jazzového hudebního okruhu.

    Jeho nahrávky si můžete poslechnout zde.

  • Mgr. Lenka Jiranová – hudební nauka
    Lenka Jiranová

    499 318 310 - pondělí, čtvrtek
    jiranova@zusdk.cz

    Po studiu gymnázia ve Dvoře Králové nad Labem absolvovala VŠPg v Hradci Králové, obor hudební výchova-historie.

    V ZUŠ ve Dvoře Králové nad Labem vyučuje od roku 1996 hudební nauku, několik let učila i hru na violoncello a hru na zobcovou flétnu.

    Současně vyučuje v ZUŠ Trutnov hru na zobcovou flétnu, stála u zrodu folklorního souboru ZHOR, který funguje při ZUŠ. S tímto souborem absolvovala i úspěšné vystoupení v rámci folklorního festivalu v Červeném Kostelci. V roce 2022 úspěšně dokončila studium na Škole folklorních tradic v Praze.

    Její žáci úspěšně pokračují ve studiu na SŠ a VŠ.

    Spolu s Michaelou Fiedlerovou, Martinou Skučkovou a Drahomírou Tvrdíkovou je členkou smyčcového kvarteta TrutnoForte, se kterým absolvovala řadu vystoupení. V loňském roce se zmíněným ansámblem a písničkářem Pepou Lábusem vydala CD Uzamčená brána. S tímto projektem soubor vystoupil na řadě koncertů a hudebních festivalů (Malostranská Beseda v Praze, festival Slunovrat v Opavě, festival MikuLove v Mikulově a další).

    Podílela se na vzniku hudebního tělesa Big Band Dvorský a do roku 2002 jeho koncerty také uváděla a vedla dětský pěvecký sbor, který s BB úspěšně vystupoval. Absolvovala školení o výuce notopisu v Braillově písmu na Deylově konzervatoři v Praze.

    Váží si rodičů, kteří své děti podporují ve studiu na hudební škole, její snahou je vést děti k lásce k hudbě a obecnému kulturnímu rozhledu.

  • Michaela Jeklová, DiS. – sólový zpěv
    Michaela Jeklová

    499 318 316 - středa
    jeklova@zusdk.cz

    Pochází z Poděbrad. Hudbě se věnuje od pěti let, kdy začala docházet do ZUŠ v Poděbradech na hodiny zpěvu k paní učitelce Jarmile Hellerové, která ji pro zpěv a hudbu natolik nadchla, že věnovat se jí dále byl její velký sen. Ten se jí splnil, když v roce 2006 byla přijata na konzervatoř v Teplicích v Čechách - obor klasický zpěv. Absolvovala u prof. Jitky Slavíčkové a MgA. Barbory Kadlčíkové v roce 2013. V roce 2018 absolvovala dvouleté studium metodiky hry na klavír na brněnské JAMU u prof. MgA. Aleny Vlasákové. Od roku 2009 se zúčastňovala Mistrovských pěveckých kurzů u Maestra Antonia Carangela, u kterého navštěvovala také soukromé hodiny zpěvu ve Vídni na Belcanto Academy. Nyní působí v ZUŠ Broumov jako pedagog pěvecké hlasové výchovy a hry na klavír a v ZUŠ R. A. Dvorského ve Dvoře Králové jako pedagog pěvecké hlasové výchovy.

  • Zdeněk Jirousek, DiS. – klavír, zpěv, elektronické klávesové nástroje
    Zdeněk Jirousek

    499 318 316
    jirousek@zusdk.cz

    Absolvent Konzervatoře v Brně – obor operní zpěv (u prof. Sylvie Kodetové). Během studií se účastnil na kulturních akcích pořádaných školou a na mezinárodní pěvecké soutěži Antonína Dvořáka v Karlových Varech (jednou třetí a jedno čestné uznání), spolupracoval s dechovými orchestry a učinkoval v divadle.Dva roky působil v AUS Víta Nejedlého v Praze (koncerty po České republice i v zahraničí), natáčel v rozhlase i v televizi. V současné době jako učitel na Základní umělecké škole ve Dvoře Králové nad Labem učí sólový zpěv a hru na klavír

    Po domluvě i možnost přípravy zájemců k talentovým zkouškám a na školy s hudebním zaměřením.

    Během učitelské činnosti se jeho žáci uplatňují v soutěžích (zpěv, klavír) v okresních i krajských kolech s předním umístěním. Někteří ze žáků pokračovali nebo pokračují na středních pedagogických a vysokých pedagogických školách (Brno, Olomouc, Hradec Králové).

    Jeho mimoškolní činnost – kulturní vystoupení, koncerty, vernisáže výstav a pořady ve spolupráci s Městským kulturním zařízením Hankův dům.

  • Michal Koudelka – kytara
    Michal Koudelka

    499 318 309 - středa, čtvrtek, pátek
    koudelka@zusdk.cz

    Učí hře na klasickou kytaru na ZUŠ ve Dvoře Králové nad Labem a v Trutnově. Hru na tento nástroj studoval u profesora Stanislava Juřici.

    Vedle pedagogické činnosti aktivně hraje v trutnovské jazzbarockové skupině Ostaš a v Accoustic bandu s Janem Přibilem, Yankou Stránskou a Tomášem Katchnerem. V současné době se zdokonaluje ve hře u našeho předního jazzového kytaristy mladé generace Davida Dorůžky.

  • Jana Kovářová, dipl.um. – housle a viola, smyčcový orchestr
    Jana Kovářová

    499 318 317 - pondělí
    499 318 310 - pátek
    kovarova@zusdk.cz

    Původně jsem chtěla hrát na harfu nebo klavír. Rodiče mi za nemalý peníz pořídili pianino. Pak ovšem v televizi začali vysílat večerníček O cvrčkovi – houslistovi – a já se zamilovala do houslí. Už v první třídě jsem měla jasno, čím chci být – učitelkou houslí. To byl můj cíl. Studovala jsem na ZUŠ v Jaroměři hru na housle u Jaroslava Voňky a Věry Binarové, na Konzervatoři v Pardubicích u prof. Ladislava Navrátila. Absolvovala jsem v roce 2000. Poté jsem ještě krátce studovala na Institutu pro umělecká studia Ostravské univerzity - obor hra na housle u prof. Mgr. Vítězslava Kuzníka. Působila jsem jako houslistka komorního orchestru v Jaroměři a členka mezinárodního ekumenického sboru a orchestru, který sdružuje zpěváky a hudebníky z Třebechovic pod Orebem, Budapešti a Drážďan. V současné době se aktivně věnuji především hudbě barokní v souborech La Bilancetta a Consortio Melcelii a rozšiřuji si vzdělání v tomto oboru účastí na interpretačních kurzech ve Valticích. Zajímám se také o hru na historický nástroj viola da gamba, v consortu F.A.G.U.S. ZUŠ F. A. Šporka, Jaroměř jsem již několikrát hrála veřejně na diskantovou gambu. Od roku 1998 vyučuji na ZUŠ v Jaroměři hru na housle, violu, orchestrální, souborovou a komorní hru, od roku 2008 také hru na violoncello. Na ZUŠ R. A. Dvorského, Dvůr Králové nad Labem učím od roku 2002.

    Housle
    Jsou strunný smyčcový nástroj, který vznikl v období baroka v Itálii z violy da braccio. Italští houslaři Stradivari, Guarneri, Amati ad. vytvořili skutečné drahokamy mezi houslemi, jejich nástroje mají dodnes skvělý zvuk a nesmírnou cenu. Mezi známé české houslaře patří rody Pilařů, Dvořáků, Homolků, Špidlerů, atd. Housle se skládají z několika hlavních částí: tělo (korpus) je dutá ozvučná skříň (zvláště pánové si nemohou nevšimnout oblých tvarů, útlého pasu, dokonalých jako proporce topmodelky). Dlouhý krk a hlava se čtyřmi kolíky (uši). A co víc. Uvnitř houslí (těla) je kolíček, příznačně nazvaný duše. Když máte v ruce housle, jako byste drželi živého tvora.

    „Dobrá hra, stejně jako špatná… produkuje jistý druh vibrací, které proniknou a uloží se do dřeva nástroje… všechny housle znějí lépe, když jsou „vyhrané“. Víme, že se mohou nachladit… nebo se mohou stát náladovými…“ Kató Havas.

    Housle jsou nástrojem, který je lidskému srdci nejblíže, a to doslova – pokládají se pod bradu přes klíční kost. Hra na housle je velmi náročná. Housle jsou považovány za jeden z nejtěžších nástrojů. Posuďte sami: klavírista zmáčkne prstem klávesu a ozve se tón. Houslista tón tvoří pomocí smyčce, potaženého žíněmi (koňský ocas), který rozezvučí struny. Zároveň přitom pokládá na struny prsty, čímž určuje výšku tónu. Když si uvědomíte, že housle mají jen čtyři struny, je až k neuvěření, že pomocí čtyř prstů obsáhnou přes polovinu tónů klavíru. A nemusí to být vždy jeden tón. Stejně dobře můžou znít dva, tři i čtyři tóny dohromady, takže máte pocit, jako byste slyšeli hrát více houslistů.

    Housle

    Dřevěnou má v břiše duši,
    dlouhý krk a čtyři uši.

    „I dítě psem kouslé má cvičit na housle. “ Milan Iglo.

    Výborné video, na kterém uvidíte, jak vznikají housle v rukou mistra svého řemesla najdete zde.

  • David Lidmila, DiS. - hra na bicí nástroje
    David Lidmila

    499 318 319 - pondělí
    lidmila@zusdk.cz

    Absolvent konzervatoře v Pardubicích, obor hry na bicí nástroje u Romana Vrány. Několik let působil jako pedagog na základních uměleckých školách v Letohradě, Skutči, Přelouči a Pardubicích. Byl členem ÚH AČR a působí v několika hudebních seskupeních (Bohemian bards, Gnomus, Březovanka, B-dance band, Uši band).

    Pohybuje se také na české muzikálové scéně jako hráč na perkuse (Mamma Mia, Rocky a Tarzan). Měl tu čest hrát v pardubickém divadle a Klicperově v Hradci Králové v divadelních a muzikálových inscenacích (Hostinec u kamenného stolu, Silnice, Dobře placená procházka a Kvítek z hororu). Vyzkoušel si i co je to doprovázet program v německém cirkuse Barelli. Od září roku 2023 působí na zdejší základní umělecké škole jako učitel hry na bicí nástroje.

  • Mgr. Jana Machková – sólový zpěv, sborový zpěv, elektronické klávesové nástroje
    Jana Machková

    499 318 312 – pondělí až čtvrtek
    machkova@zusdk.cz

    Vzdělání:

    Univerzita Karlova, Pedagogická fakulta, obor Management vzdělávání
    Filozofick fakulta Univerzita Palackého v Olomouci, obor Školský management
    Konzervatoř Pardubice, obor zpěv
    Gymnázium Dvůr Králové nad Labem

    Na ZUŠ ve Dvoře Králové nad Labem pracuje od roku 1985. V letech 2004 – 2013 byla zástupkyní ředitelky ZUŠ. V současné době vyučuje sólový a sborový zpěv a hru na elektronické klávesové nástroje. Je předsedkyní pěvecké sekce krajské umělecké rady základních uměleckých škol České republiky, pro Královéhradecký kraj.

    V rámci své profese spolupracovala například s Jankem Ledeckým, Pavlem Novákem, Jiřím Škorpíkem, Petrem Bende, Josefem Vágnerem a AnnouK.

    Jako porotce se zúčastňuje různých pěveckých soutěží. Její žáci pravidelně získávají přední místa v okresních a krajských kolech soutěží pořádaných MŠMT pro základní umělecké školy. Dále získávají přední místa na Festivalech zájmové umělecké činnosti a v Novopackém slavíčkovi. Několik studentek uspělo i v  mezinárodní soutěži, Česko zpívá, International Singing Competition. Cílem soutěže je podpora nových talentů možnost prosazení se v oblasti populární hudby. Patronkou soutěže je zpěvačka Kamila Nývltová. Absolventi pěveckého oddělení úspěšně pokračují ve studiu na středních a vysokých školách s uměleckým zaměřením a konzervatoři.

    Jana Machková se vedle pedagogické činnosti také aktivně věnuje činnosti umělecké. Podílela se na vzniku hudebního tělesa Big Band Dvorský a několik let byla zpěvačkou orchestru. Ve spolupráci s firmou Sound Service, se pěvecky podílela na několika hudebních projektech. V roce 2002, natočila CD pod názvem „Doteky“, na hudbu skladatele Miroslava Vobořila a CD „Civitatis Gradecensis“, které vzniklo k 777 letům založení města Hradce Králové, na hudbu skladatele Martina Laula.

    V roce 2003 nazpívala několik písní na CD „Opening“, skladatele Martina Laula, které bylo vytvořeno pro Studio Fontána, jež je produkčním hudebním vydavatelstvím pro televizní a rozhlasové stanice mezinárodního rozsahu.

    V roce 2002, byl pod vedením Mgr. Jany Machkové založen pěvecký sbor žáků ZUŠ R. A. Dvorského, pod názvem Carpe diem.

    Název „Carpe diem“ si vybrali žáci pěveckého oddělení sami. Nechali se inspirovat latinským rčení, které poprvé použil římský básník a filozof Horatius, ve své sbírce písní Carmína, zvané také Ódy. Český překlad „Carpe diem“ znamená - Užívej dne. V pěveckém sboru Carpe diem se od doby jeho vzniku vystřídalo mnoho zpěváků. Repertoár tvoří populární písně a skladby současných českých i zahraničních autorů. Pěvecký sbor nahrál CD na hudbu k Ohňostrojům skladatele Martina Laula, spolupracuje s Big Bandem Dvorský a pravidelně vystupuje na kulturních akcích ve Dvoře Králové nad Labem, v okolních městech a obcích.

    Mgr. Jana Machková stála v roce 2021 u vzniku hudebního uskupení HSong. Kapela má na repertoáru písně s texty Michala Horáčka a skladatelů, které si ke zhudebnění svých textů přizval. Nejznámějším autorem hudby je Petr Hapka. Pěvecký sbor Carpe diem pravidelně vystupuje společně s HSongem na kulturních akcích, jako je např. Královédvorské hudební léto, Trutnovské hudební léto, Královédvorský majáles nebo tradiční rozsvícení vánočního stromu na náměstí T.G.M. ve Dvoře Králové nad Labem.

  • Vladimíra Matušková, DiS. – žesťové nástroje a elektronické klávesové nástroje
    Vladimíra Matušková

    499 318 302
    603 186 263
    matuskova@zusdk.cz

    Narodila se v Kolíně. Vystudovala státní konzervatoř v Praze a poté působila jako hráčka na lesní roh v Karlovarském symfonickém orchestru.

    Od roku 1988 se věnuje pedagogické práci. Nejprve to bylo na ZUŠ v rodném městě v Kolíně, dalším rokem na ZŠ v Praze a poté v ZUŠ Jičín.

    Od roku 2001 vyučuje na zdejší ZUŠ.

  • Markéta Mikulková, DiS. – akordeon a elektronické klávesové nástroje, přípravná hudební výchova a hudebně dramatická výchova
    Markéta Mikulková

    499 318 305
    mikulkova@zusdk.cz

    Absolventka státní konzervatoře Pardubice, obor hra na akordeon. Na ZUŠ ve Dvoře Králové nad Labem vyučuje hru na akordeon a keyboard. V lednu 2008 dotočila společně s Janem Prouzou a ostatními dvěma členy kapely MAROLIJA první CD.

    Napsala "První hrátky s akordeonem" což je školička pro začínající žáky, kterou krásně ilustrovala Eva Pacáková.

    Věnuje se komponování především na barytonový akordeon.

  • Mgr. Milada Petrášová – klavír, klavírní seminář
    Milada Petrášová

    499 318 317 - úterý, středa, čtvrtek
    petrasova@zusdk.cz

    Narozena 1957 v Hradci Králové.

    Vzdělání:

    Gymnázium J. K. Tyla v Hradci Králové
    Konzervatoř v Brně (obor Hra na klavír)
    Pedagogická fakulta Univerzity Hradec Králové (Učitelství pro střední školy, obory: Hra na nástroj, Hudební výchova)
    Metodické centrum JAMU v Brně (program celoživotního vzdělávání)

    Zaměstnání:

    1981 – dosud učitelka hry na klavír – ZUŠ ve Dvoře Králové n/L. (v letech 1995–2000 zástupkyně ředitele ZUŠ). 1990–1996 organizace a výuka soukromé přípravné HV předškolních dětí – „Školička“ ve Dvoře Králové nad Labem. Od roku 1996 také lektor hry na klavír na Hudební katedře PF Univerzity Hradci Králové.

    Významné aktivity:

    • V uplynulých letech příležitostní koncertní činnost v rámci ZUŠ, Pedagogické fakulty i mimo ně (např. spoluúčast na slavnostním koncertu k 135. výročí založení továrny Petrof v roce 1999 v Hradci Králové, na každoročních koncertech učitelů ZUŠ v Hankově domě ve Dvoře Králové nad Labem v 80. a 90. letech, vlastní klavírní recitály v r. 2005 a v r. 2007 v Hradci Králové, různé tematické koncerty se svými žáky, např. pořad C. Debussy v r. 2007 nebo koncert ze skladeb Schumanna a Chopina v r. 2010)
    • V roce 2004 aktivní účast na mezinárodní pedagogické konferenci v Nitře s přednáškou Vizualizace hudebních jevů výtvarnými prostředky (vyd. ve sborníku Ars Sonans 2005)
    • V roce 2010 vydán v nakladatelství Lynx Brno obrázkový soubor 50ti pracovních listů k výuce hry dětí v předškolním věku – Klavírní kartičky. Obrázkové pracovní listy jsou pomůckou k motivaci a vizualizaci dílčích úkolů ve výuce žáka v předškolním věku. Podporují konkrétní hudebně instrumentální činnosti a porozumění elementárním technickým i výrazovým prostředkům klavírní hry. Připravují hravou formou návyk sledovat hudební záznam během hry. Postupně vedou malého žáka od obrázku přes schematický zápis až k reálnému notovému záznamu.
  • Jan Pospíšil – bicí
    Jan Pospíšil

    499 318 319 - úterý, pátek
    pospisil@zusdk.cz

    Na bicí soupravu hraje od svých 14 let. Absolvoval bicí nástroje na základní umělecké škole v Jaroměři u Zdeňka Boreckého. Od roku 2020 studuje bicí soupravu u Pavla Razíma na státní konzervatoři v Praze.

  • Jan Prouza, DiS. – akordeon, elektronické klávesové nástroje, kytara, bicí
    Jan Prouza

    499 318 304 - pondělí až čtvrtek
    prouza@zusdk.cz

    Absolvent státní konzervatoře Pardubice. Na ZUŠ ve Dvoře Králové nad Labem vyučuje hru na akordeon, kytaru, elektronické klávesové nástroje a bicí. Vystupuje koncertně na akordeon a klasickou kytaru, angažuje se též jako nájemný hráč v různých rockových uskupeních. Věnuje se komponování vážné, scénické a rockové hudby.

  • Vlasta Siřišťová, DiS. – příčná a zobcová flétna
    Vlasta Siřišťová

    499 318 311 - pondělí, středa, čtvrtek, pátek
    siristova@zusdk.cz

    Pochází z Trutnova, kde také navštěvovala místní ZUŠ obor příčná flétna. Zájem o hudbu období renesance a baroka ji přivedl až ke studiu na Státní konzervatoři v Teplicích – obor zobcová flétna, kde v roce 2011 absolvovala ve třídě I. Veselovské. Cenné pedagogické zkušenosti získala v kursech První víkendové školy hry na zobcovou flétnu J. Kvapila. Od roku 2016 studovala hru na příčnou flétnu u vynikající flétnistky Lenky Kozderkové na Mezinárodní konzervatoři v Praze. V roce 2022 studium úspěšně ukončila absolventskou zkouškou.

    V letech 1997 – 2008 působila jako učitelka v ZUŠ Trutnov. Od roku 2008 žije ve Dvoře Králové nad Labem. V ZUŠ R. A. Dvorského vyučuje od roku 2013 hru na zobcovou a příčnou flétnu, vede soubor zobcových fléten Flauti Dolci.

  • MgA. Jana Stránská - housle
    Jana Stránská

    499 318 310 - středa
    stranska@zusdk.cz

  • Bc. Nikola Šimková – žesťové nástroje, varhany
    Nikola Šimková

    499 318 315 – středa a pátek
    733 575 768
    simkova@zusdk.cz

    Narozena 3. 5. 1990 v Jičíně. Na místní ZUŠ absolvovala hru na klavír, zobcovou flétnu, lesní roh, zpěv a tanec. V roce 2009 maturovala ze hry na lesní roh na pardubické konzervatoři pod vedením prof. Otakara Tvrdého. O dva roky později absolvovala na pražské konzervatoři pod vedením Bedřicha Tylšara.

    V letech 2011-2015 studovala bakalářský program na Masarykově univerzitě v Brně - obor Hudební věda.

    Pravidelně se účastní Letních žesťových kurzů ve Žďáru. Dále spolupracovala s pardubickou filharmonií, orchestrem Vyšegradské čtyřky, hornovým ansámblem Za rohem, orchestrem FF MU a dalšími.

    Od roku 2014 vyučuje na ZUŠ R. A. Dvorského ve Dvoře Králové nad Labem hru na žesťové nástroje.

    V roce 2022 se účastnila kurzu hry na varhany a tento nástroj jí tak okouzlil, že se začala intenzivně věnovat studiu a studijním materiálům, a od září 2023 bude na zdejší ZUŠ hru na varhany vyučovat.

  • Tomáš Valtera, DiS. – klarinet, saxofon, zobcová flétna - vedoucí hudebního oboru
    Tomáš Valtera

    499 318 307 - úterý, čtvrtek, pátek
    valtera@zusdk.cz

    Tomáš Valtera se narodil ve Vrchlabí a vystudoval státní konzervatoř v Teplicích ve třídě profesora Vladimíra Zíky, obor klarinet. V jeho hře ho nejvíce podporoval děda František Podhajský, který sám hrál pro radost na housle. Od pěti let navštěvoval jako žák ZUŠ R. A. Dvorského, Dvůr Králové nad Labem, kde se později stal učitelem.

    Vyučuje klarinet, saxofon, zobcovou flétnu, věnuje se ICT (Information and Communication Technologies) to znamená práce v oblasti informatiky, umělé inteligence, programy pro školy, webináře apod. V současnosti je vedoucím hudebního oboru.

Výtvarný obor
  • Mgr. Ivana Černá
    Ivana Černá

    736 656 607
    cerna@zusdk.cz

    Narozena 4. července 1955. Vystudovala SPŠ Kamenosochařskou v Hořicích (1970–74). Dále pak pokračovala na Pedagogické fakultě v Hradci Králové (1975–79) obor Výtvarná výchova – Český jazyk.

    Věnuje se jak samostatné výtvarné činnosti tak i pedagogické dráze. Ve své vlastní tvorbě pracuje převážně v keramice. Spolupracovala se svým mužem akademickým sochařem Jaroslavem Černým i s ním vystavovala (např. 1999 Kohoutův dvůr Dvůr Králové nad Labem). Samostatnou výstavu měla v květnu 2004 v galerii Na Houpačce ve Dvoře Králové nad Labem.

    Žáci pod jejím vedením ve výtvarných soutěžích obsazují přední místa i na celostátní úrovni.

  • Mgr. Jiří Holan - vedoucí nehudebních oborů
    Jiří Holan

    603 934 521
    holan@zusdk.cz

    Narozen 27. 9. 1969 ve Dvoře Králové nad Labem. Po absolvování střední grafické školy Hollar v Praze pracuje jako pedagog ZUŠ v rodném městě. V roce 2006 vystudoval obor Sociální pedagogika na Pedagogické fakultě Univerzity Hradec Králové.

    Souběžně se svým pedagogickým zaměřením pracuje jako výtvarník – malíř, figuralista a grafik. Od roku 2002 je členem profesionálního sdružení výtvarníků ČR. Od dob studií absolvoval řadu samostatných i společných výstav po celé republice. Své zastoupení má i v galerii ve Francii a Německu.

    Jeho práce najdete na Internetu na webových stránkách edukartholan.cz a holanart.cz

  • Bc. Vendula Skalová
    Vendula Skalová

    739 420 879
    skalova@zusdk.cz

    Vendula Skalová vystudovala Střední pedagogickou školu v Nové Pace v oboru předškolní a mimoškolní pedagogika, dále obor Uměleckořemeslné textilní disciplíny na Univerzitě Hradec Králové. Po studiu pracovala jako učitelka ve školce ve Vrchlabí.

    Vyrostla ve výtvarném prostředí. Od malička se jí věnovala babička, výtvarnice a ilustrátorka Věra Ničová. Od třinácti let ji odborně vedla v kresbě, malbě a prostorové práci.

    Svými kresbami a malbami se účastnila pěti ročníků výstavy „Komu se nelení…“ v Krkonošském muzeu ve Vrchlabí.

    Během studia měla samostatnou výstavu v prostorách Střední pedagogické školy v Nové Pace v roce 2004 a samostatnou výstavu pod názvem „Kresby, obrazy“ v Augustiniánském klášteře ve Vrchlabí na přelomu let 2005, 2006.

    V rámci kolekce studentů oboru uměleckořemeslných textilních disciplín její paličkované krajky několikrát navštívily Galerii T Univerzity Hradec Králové, ale i v zahraničí (Španělsko, Německo, Itálie,)

    Drobnou kresbou přispívala do kroniky obce Lánov.Její perokresby zdobí, po boku babičky Věry Ničové, knihu Atlas Krkonošských rostlin z nakladatelství Karmášek autorů Jana Šturzy a Jiřího Dvořáka.

    Od malička ji bavilo tvoření, např. práce s keramickou hlínou, vyřezávání ze dřeva, výroba šperků, předtkalcovské techniky, kašírování, restaurování apod.

Taneční obor
  • Jaroslava Beková, DiS.
    Jaroslava Beková

    499 318 314
    605 733 854
    bekova@zusdk.cz

    Narozena 15. 6. 1988. 2003–2009 Konzervatoř Duncan Centre v Praze (2007 – maturita, 2009 – absolutorium).

    Od roku 2007 byla zapojena do projektu, který byl součástí k výročí skladatele Bohuslava Martinů. Byl to umělecký projekt, který spočíval ve společné práci profesionálních tanečníků, studentů tanečního oboru a dětí bez tanečního školení. Spojoval soudobý tanec s živou orchestrální hudbou Pražské komorní filharmonie a sborovou interpretaci Bambini di Praga. Toto představení mělo svou premiéru a zároveň derniéru ve dnech 14. a 15. června 2009 v Kongresovém centru v Praze.

  • Kristýna Jarošová, DiS.
    Kristýna Jarošová

    499 318 314 - středa
    jarosova@zusdk.cz

    Od tří let dělala sportovní gymnastiku a Teamgym. Nejdříve pod vedením Svatavy Kozákové v Trutnově, poté ji vedla Ilona Žitnáková ve Dvoře Králové.

    Od roku 2013 se věnuje lektorské činnosti v oblasti tance a gymnastiky.

    V roce 2018 absolvovala konzervatoř Taneční centrum Praha.

    Účastnila se stáže v dánské mezinárodní škole Gerlev Idraetshojskole, kde byla možnost si dále prohloubit taneční znalosti a gymnastické dovednosti.

    Věří, že díky propojení klasického tance (baletu), současného tance, lidových tanců a gymnastiky může vychovat všestranného tanečníka.

Literárně-dramatický obor
  • Bc. Eva Jáklová - rodičovská dovolená

    Eva Jáklová

    499 318 306
    734 232 354
    jaklova@zusdk.cz

    Eva Jáklová vystudovala Střední odbornou školu pedagogickou v Nové Pace. V současné době studuje magisterské navazující studium na Pedagogické fakultě Univerzity Hradec Králové.

    Od tří let byla žákyní Základní umělecké školy ve Dvoře Králové nad Labem, kde navštěvovala obor hudební, taneční a výtvarný. ZUŠ absolvovala v klavíru, sólovém zpěvu, v tanečním oboru a 2 stupně v příčné flétně. Hrála také v několika hudebních uskupeních, zpívala ve sboru. Rovněž se věnovala hře na zobcovou flétnu a saxofon.

    Ve svém volném čase byla vedoucí čtyř hudebních kroužků pod Domem dětí a mládeže "Jednička" ve Dvoře Králové nad Labem. O letních prázdninách byla instruktorkou na sokolských táborech a vedoucí na mažoretkových soustředěních. V letech 2016, 2017 a 2019 uspořádala vlastní letní příměstský hudební tábor s názvem "Hudebníček".

  • Mgr. Ladislav Peřina
    Ladislav Peřina

    499 318 318 - středa

    Absolvent DAMU Praha, katedra loutkoherectví.

    Na ZUŠ ve Dvoře Králové nad Labem vyučuje od roku 2005 literárně – dramatický obor. Od roku 1973 do roku 1995 byl členem Divadla Drak v Hradci Králové, od roku 1995 do současnosti herec na volné noze.

  • Bc. Vendula Skalová
    Vendula Skalová

    739 420 879
    skalova@zusdk.cz

    Vendula Skalová vystudovala Střední pedagogickou školu v Nové Pace v oboru předškolní a mimoškolní pedagogika, dále obor Uměleckořemeslné textilní disciplíny na Univerzitě Hradec Králové. Po studiu pracovala jako učitelka ve školce ve Vrchlabí.

    Vyrostla ve výtvarném prostředí. Od malička se jí věnovala babička, výtvarnice a ilustrátorka Věra Ničová. Od třinácti let ji odborně vedla v kresbě, malbě a prostorové práci.

    Svými kresbami a malbami se účastnila pěti ročníků výstavy „Komu se nelení…“ v Krkonošském muzeu ve Vrchlabí.

    Během studia měla samostatnou výstavu v prostorách Střední pedagogické školy v Nové Pace v roce 2004 a samostatnou výstavu pod názvem „Kresby, obrazy“ v Augustiniánském klášteře ve Vrchlabí na přelomu let 2005, 2006.

    V rámci kolekce studentů oboru uměleckořemeslných textilních disciplín její paličkované krajky několikrát navštívily Galerii T Univerzity Hradec Králové, ale i v zahraničí (Španělsko, Německo, Itálie,)

    Drobnou kresbou přispívala do kroniky obce Lánov.Její perokresby zdobí, po boku babičky Věry Ničové, knihu Atlas Krkonošských rostlin z nakladatelství Karmášek autorů Jana Šturzy a Jiřího Dvořáka.

    Od malička ji bavilo tvoření, např. práce s keramickou hlínou, vyřezávání ze dřeva, výroba šperků, předtkalcovské techniky, kašírování, restaurování apod.

Technicko-hospodářské zajištění
  • Bc. Eva Pacáková – ekonomka
    Eva Pacáková

    499 318 303
    731 571 571
    pacakova@zusdk.cz

  • Monika Zaplatílková – administrativní pracovnice
    Eva Pacáková

    731 562 707
    zaplatilkova@zusdk.cz

  • Martin Matuška - školník
    Martin Matuška

    739 239 472
    skolnik@zusdk.cz

  • Iva Dvorská – úklid
    Iva Zemková a Iva Dvorská
  • Iva Zemková – úklid
    Iva Zemková a Iva Dvorská