Výlet výtvarného oddělení do Letohradu

Výlet do Letohradu
13. 10. 2018
V sobotu 13. října proběhl výlet výtvarného oddělení do Letohradu – muzea řemesel a na zámek Doudleby. Počasí moc přálo a po delší cestě jsme dorazili na první zastávku. Muzeum řemesel se tak stalo místem, kde jsme mohli vidět ukázku velkého množství dnes již zapomenutých řemesel. Vše se tak stalo inspirací k našemu letošnímu tématu „Za starých časů“. Komplex byl opravdu rozlehlý a na konec jsme byli rádi za prohlídku „jen“ jedné prohlídkové trasy. Následoval zámek Doudleby s velice příjemnou, sdílnou paní průvodkyní a nádhernými prostory. Děti zde mohly poprvé nakreslit i něco z místní scenérie. Jako bonus se nám stala prohlídka přilehlého přírodovědného muzea s množstvím sbírek brouků, motýlů, mořských korýšů atd. Kdo neměl dost, využil „babiččina dvorečku“ a osobně se mohl seznámit s živými tvory jako jsou kozy, koně, králíci, husy a mnoho dalších. Pro nás pro všechny to byl moc příjemný den. Tak snad zase někdy příště.